25 Ağustos 2011

Cupcake Lips!


Sevgili hanımlar,

(Eğer ileride bir erkek okuyucum olursa bu hitabımdan dolayı beni utandırabilir,memnuniyetle utanırım.)

Blogumun açılış kurdelesini ismi ile müsemma olan bu lip balm'larla kesmek istedim.

Bu cupcake formundaki lip balm sevdasına düşeli sanırım 1 sene kadar oluyor.Gratis'e ara sıra uğrayanlar bilir,inanılmaz değişik ve sevimli ürünleri oluyor.Tabi bu ürünler dönemsel olarak ithal edildikleri için,almak isteyenler Gratis'i düzenli olarak takip edilen mağazalar listesinde ilk sıralara koymalı.Her neyse,işte bir sene kadar önce ben bunları aldığımda kim üretir,nereden gelir falan gibi sorulara hiç takılmamıştım.Zaten altındaki minik etikette de pek bir şey yazmıyor.Daha sonra olmaz olasıca Yurtdışı Alışveriş Yasağı çıkınca ulaşamayacağım ciğer mertebesine yükselen eBay'de gezinirken bunların NYX'in ürünleri olduğunu gördüm.Ve farklı çeşitlerinden alamayacağım için daha bir üzüldüm.O dönemde de Gratis'te sadece tercih edilmeyenler kalmıştı ve her gittiğimde aynı çeşitleri görüyordum.

Bir süre sonra Gratis bu cupcake'lerin çikolata şeklinde olanlarıyla birlikte daha başka değişik çeşitlerini getirdi ve bir kez daha takdirimi kazandı.Yani hepsini tek bir seferde değil neredeyse 6 ay arayla alabildim.Almadığım birkaç çeşidi de orda burda Gratis Gratis gezerek toplamayı ve gönül rahatlığı içinde hepsini koynuma alıp yatmayı düşünüyorum.


İkisi neden aynı peki?Çünkü mükemmel ötesi bir renk,kıvam,koku ve his veren bu lip gloss'dan 1000 tane de alsam doymam.Bu arada baştan beri lip balm diyorum ama kimi lip balm kimi lip gloss bunların.Demeden geçmeyeyim.


Gördüğünüz gibi sağdakini deşip çantamda gezdirmekten kirletmişim,soldaki hala tüm mükemmelliğiyle duruyor.Ama elbette o da kaçınılmaz sonu yaşayacak.

Lip gloss'un altındaki etikette "Naughty but Nice!" yazıyor.Kokusu çok hafif ve çilekli gibi.Rengi ise ne tür makyaj yapmış olursanız olun harika bir tamamlayıcılık sağlıyor.M.A.C'in Fullfilled Plushglass'ı da bu renge benziyor,gerçi şimdi anlatmaktansa ilerleyen günlerde ikisini karşılaştıran bir swatch yapmak çok daha mantıklı.


En sevdiğimi anlattıktan sonra bir de en sevmediğimi anlatayım.Sevmememin tek sebebi aşırı sert olması.Sürmeyi başarabilirseniz dudağınızda çok hoş mat bir kadifemsi his bırakıyor.Yumuşatıp yumuşatmadığını tam anlayamadım çünkü o kadar sürmeyi başaramadım.Kokusu da naneli sakız gibi.


 Gördüğünüz gibi bir kaç kez sürmeyi deneyip anca bu kadar aşındırabildim.Aslında sıcak suyun içinde bir müddet bekletilirse biraz yumuşayabilir ama ondan sonra da en huylandığım şey olan plastik kokusunu duymaktan korkuyorum.Falan filan,bu da böyle bir çeşidi.
Son olarak bunun görüntüsüne bayıldığımı söyleyip bitiriyorum.Farklı renkleri de vardı ama ben pembesini alarak kendi geleneğimi bozmadım.Kokusu aynı patlayan şeker gibi.Patlayan şekeri bilmeyenler sakız olarak da düşünebilir.

Bütün bunları yazdıktan sonra hepsini tek tek sürülmüş halleriyle swatchlamam gerektiğine karar verdim.Çok yakında!


5 yorum:

 1. bende cumartesi alıcam gratisten hepsini teker teker

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle tavsiye ederim hem rengi hem kokusu herşeyleri süper:)

   Sil
 2. Hala var mı bu ürünlerden ? Ve fiyatı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bunlardan sanırım yok ama baykuşlu olanlardan var pembe ve mavi.6 lira gibi bişiydi.

   Sil
 3. Şimdi var mıdır Gratiste ?

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...