02 Eylül 2011

SHISEIDO-Translucent Loose Powder!
Gayet casual olan nişanımdan önce nedense makyajımın kusursuz olması gerektiği düşüncesine kapılıp mükemmel ürün arayışına girmiştim.Far,rimel,fondöten derken konu kusursuz makyajın vazgeçilmezi olan transparan pudraya geldiğinde bu ürünü buldum.Vakit dar olduğu için no-name bir parfümeriden satış fiyatının epey fazlasına aldığım bu pudraya,verdiğim ekstrem ücreti bile helal ediyorum.O derece memnunum.Bu pudrayı pudranın kendisini görmeden de sevmeye başlayabilirsiniz.Çünkü puf'u yumuşacık ve çok kaliteli.Bazı pahalı -ve kaliteli olduğunu iddia eden- pudralar gibi içinde dandik bir sünger bulundurmuyor.


Puf'la olan yumuşacık ve ponpon samimiyetten sonra pudranın kıvamı da sizi şaşırtmıyor.Çünkü o da çok hafif ve yumuşak.Hatta zaman darlığında kolay sürmeyi engelleyecek kadar yumuşak ki o zamanlarda da bir fırça puf'tan daha pratik bir çözüm olabilir.

Bu ürünü genelde fondötenli falanlı filanlı dört dörtlük makyaj yapmadığım için çok sık kullanamıyorum.Ama kullandığım zaman da makyajı harika bir şekilde sabitlediği gibi inanılmaz pürüzsüz ve doğal bir görüntü veriyor.Makyajlarının "maske gibi durması" en büyük kabusu olanlar için bu ürün kesinlikle vazgeçilmezler listesine girer.

Bu pudrayla ilgili şöyle bir denemem de oldu;acaba makyajsız cildime sürsem ne elde ederim diye düşündüm ve cildimi temizleyip nemlendirici sürdüm.Fakat pudra çok hafif yapılı olduğu için bazı sabahlar hepimizin yaptığı gibi nemlendiricinin iyice emilmesini beklemeden makyaja geçmedim.Muhtemelen böyle yapsaydım o hafif dokulu pudra yüzümdeki nemlendiriciyle birleşip hamura dönüşecekti.

Nemlendirici iyice emildikten sonra pudrayı M.A.C 187 fırçayla uyguladım.Gören hiç kimsenin makyaj var diyemeyeceği inanılmaz doğal bir pürüzsüzlük ve ışıltı sağladı.Yani bu da çok tatlı pudramızın bir başka kullanım alanı.

Çok çok iyi bir ürün bulduktan sonra maceracı olup aynı kategoride başka markalar denemeyi pek sevmiyorum.O yüzden tekrar alır mıyım? Kesinlikle.

4 yorum:

 1. blogun çook cici <3 çok sevdim yeni keşfettimde:) tanıttığın ürünlerin yanına fiyatlarını da eklesen daha güzel olurdu.birde bu transparan pudranın numarası varsa kaç acaba?

  YanıtlaSil
 2. çok çok haklısın ben de yazarken eksikliğini hissediyorum ama farklı zamanlarda alınmış ürünler oldukları için uçmuş gitmiş aklımdan çoğu:(

  transparan pudra numarasız zaten hiç bi rengi yok ondan vermeye gerek duymamışlar galiba:)

  blogu beğenmene çok sevindim,fiyatlar yeni alınan ürünler için yazılacak bundan sonra neticede ziyaretçi velinimetimiz:))

  YanıtlaSil
 3. oy oy kocuman sevindim ben yaa=)) tamam anlaştık azizim.loose pudrada numara soran ilk türk olarak tarihe geçtim mi acep=)

  YanıtlaSil
 4. ilkler her zaman güzeldir:D
  ama ben bu soruyu hiç saçma bulmayıp kutuyu iyice inceledim.o kadar para vericez yanlış alıp dövünelim mi sonra canım aa:))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...