20 Kasım 2011

The Balm Time Balm Concealer !


The Balm ürünlerini Gratis'te bulabiliyoruz demiştik.(Nerde demiştik? diyenler için özel tık.)

Bu parabensiz cici ürünlerin en şahanelerinden biri olan Time Balm Concealer'ı şimdi anlatmaya başlıyorum.Başlaaa-dım!


İçindekiler böyle.

Cera Alba (Beeswax) maddesine dikkat çekelim.Ürüne bal kokusunu verenin Beeswax olduğunu düşünüyorum.Düşünüyorum dememin sebebi kıvam için mi yoksa koku için mi kullandıklarını bilemiyor olmam.Malum beeswax kozmetikte oldukça sık kullanılan bir madde.

Fakat kokuyu hangi madde veriyorsa tebrik etmeli.Çünkü bal aromalı veya içerikli ürünlerin genelde koktuğu gibi yapay bir koku yok.Resmen kavanozu açmış da kokluyormuş gibi gerçek bir bal kokusu var.


Ben ton olarak "light" aldım.Ne koyu ne açık geldi.Aslında bundan bir açık tonu (lighter than light) almamı önerdiler ama ben göz altlarındaki fazla açık renkten çok huylandığım için bunu tercih ettim.Memnun da kaldım.

Tonları kendi sitesinde de var.Ayrıca çoğu concealer'a göre çok geniş bir renk skalasına sahip.
Büyüklüğü tam olarak bu.Çok az gibi görünse de kıvamı hafif olmadığı için hemen biteceğini sanmıyorum.


İçinden bir de sünger çıkıyor.İşlevsel mi?Bence pek değil.Ama concealer'ı süngerle uygulamaya alışkın olanlar için pratik bir çözüm.


Bu resmi yayınlamak konusunda tereddütte kaldım.Çünkü rengin görünenle alakası yok.Neden böyle koyu durmuş hiç anlamadım.(Neyse görmemiş olalım.)


Kıvamının koyuluğu burada biraz anlaşılıyor.Aslında sürmeden önce yapısına zarar vermeyecek kadar (bir kaç saniye filan) ampul gibi bir şeyin altına tutulsa daha kolay uygulanabilir diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim esas meseleye,ben bu ürünün nesini sevdim?

**Concealer'ların en affedilmez hatası olan "çizgilerde toplanma" kabusunu yaşatmıyor.Uzun süre sonra bile toplanmadan sürüldüğü gibi kalıyor.

**Yorgun göz altlarına etkili bir kapatıcılık sağlıyor.Ha sürmüşsün ha sürmemişssin tipinde bir ürün değil,işe yarıyor.

**Kokusu şahane,gerçek bir bal kokusu yayıyor.Ve en güzeli de koku kalıcı.

**Kırışıklık karşıtı bir ürün olduğu için daha huzurla kullanılıyor.Hatta kendileri gece bile sürebilirsiniz diyor.(Sitesindeki açıklamada var.Sürün yatın sabaha hem güzel uyanın,hem de kırışıklıklarla savaşın gibi bir iddiaları var.)

**Ürünü almadan önce araştırırken bir yerde aynı zamanda far bazı olarak da kullanılabileceğini okumuştum.Şu an nerede olduğunu hatırlamasam da doğru olabilir,özellikle M.A.C Fix + ile birlikte gerçek bir far bazı etkisi yakalanabilir.

**Fiyatı kalitesine göre çok uygun.


Böyle de doğa dostuyuz.The Balm'ın tüm kutuları geri dönüştürülebilir malzemeden oluşuyor.


Gratis bizim için The Balm ürünlerine özel böyle bir çanta hazırlamış.Pek şirin,insan atmaya kıyamıyor.

Fiyatı:30 TL.

Tekrar alır mıyım?Hayatımın concealer'ını buldum.Tabi ki alırım!

1 yorum:

  1. MERHABALAR,
    BALIKESİRDE YAŞIYORUM VE TIME BALM CONCEALER ALMAK İSTİYORUM AMA İNTERNETTE YOK :(BİRİ BANA ALIRSA HEMEN HESABINA ÜCRETİNİ YATIRACAĞIM MAİL ADRESİM
    ebrubagcoglu@yahoo.com.tr

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...