13 Kasım 2011

BB Cream'ler kapışıyor!


Geçen gün Missha BB Cream ile ilgili belirttiğim çok önemli fikirlerimden sonra (şuraya tık yapalım) aynı yazıda bahsettiğim Pure Beauty BB Cream'le Missha'yı karşılaştırma ihtiyacı hissettim.Maksat makyaja hizmet olsun.Pure Beauty de Missha gibi bir Kore markası.BB Cream'den başka göz altı kremini ve aydınlatıcı serum gibi bir ürününü kullandım.Çok memnun kaldım.Hele o göz kreminin kokusu,off sür sür kokla.İçinde ne var ne yok,nasıl sürelim,neye dikkat edelim gibi ayrıntılı bilgiler.Kıvamları ilk sürülüşte aşağı yukarı aynı gibi.Fakat dağıtırken farkı anlaşılıyor.

Pure Beauty daha ağır kıvamlı ve daha zor dağılan bir yapıya sahipken Missha kolayca,sanki nemlendirici gibi her yere eşit olarak yayılıyor.Çizdiğim balığın üstü Pure Beauty altı Missha (21).Tonları hemen hemen aynı.Ve malesef ikisi de bana biraz koyu.Gelelim farklarına...

  • Pure Beauty daha ağır ve kıvamlı bir yapıda.Bu da sürerken eşit dağıtmayı zorlaştırıyor ve mimik çizgilerinde toplanma yapıyor.


  • Missha'nın çok az bir miktarı çok geniş bir bölgeye yayılabilirken Pure Beauty'nin aynı miktarı ancak yok olacak kadar küçük bir bölgeye yayılabiliyor.Sonra tekrar bir miktar daha alıp kalan kısımları tamamlamak gerekiyor.Bu da daha fazla ürün kullanılmasına sebep oluyor.


  • Missha BB Cream Pure Beauty'ye göre ciltle daha iyi bütünleşiyor ve daha -yok gibi- oluyor.Kısacası daha doğal ve sağlıklı duruyor.


Evet Pure Beauty,sen de uğraşıp BB Cream yapmışsın,ama işi ehline bırakmak lazım.

O yüzden Missha'ya bir alkış!

2 yorum:

  1. evet katılıyorum sana mıssha gercektende olağanüstü bir cream ve kullandığım günden buyana başka bir ürünle kıyaslamam mümkün değil,artık isteyen herkes bu cream sahip olabilir nasılmı,sunstyle 0212 257 62 12 arayarak görüşmek dileğiyle.

    YanıtlaSil
  2. aslında bb kremin ehli mıssha değil kore de çok daha iyi markalar var sadece mıssha tanınmayı becerdi tabi kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın ama eminim diğer bb kremleri görseydiniz mıssha orta seviye kalırdı

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...