20 Ocak 2012

The Balm Nude'tude şeysi!


Şu an yazmaya o kadar üşeniyorum ki.
Bu zavallı postcuk da günlerdir yayınlanmayı bekliyor.Hayır kafamın bir köşesinde takılı duruyor,takılı olan şeyin bu olduğunu da anlayamıyorum.Huzursuz oluyorum falan,neyse işte öyle.


Bu paleti ilk gördüğümde -birkaç ay oluyor,o zaman Türkiye'de yoktu- kafamdan Amerika'ya gidip gelme ihtimali olan tanıdık listesi oluşturmuştum.Sonra iş güç derken unutmuşum,kafamdaki listeyi de save etmeden kapatmışım zaten gitti mi bütün isimler.

Gratis sağolsun bizi buluşturdu.


Renklerin kapaktaki halleri bu.Az buçuk belli.Muhteviyatı.
Aslında bunları bulsak kendimiz de yaparız da kim uğraşcak.Birinin başına bişi gelirse diye iki tane aldım.-Deermişim-
Dış kapağıyla kendisi aynı.Matruşkaya bağlamış.Böyle her rengin bir ismi var.Adını Feriha Koymuşlar.Ben genelde mat far sevdiğim için Sultry'ye bayıldım.Sultry'yi de boşverdim şu Sexy çok acayip.Mükemmel bir mor.Geri kalan renkler de harika.Hepsi birbiriyle uyum,barış ve sevgi içinde.Paletin içinde bir de fırçası var.
Ben merak ettiğim için ilk önce kendi fırçasıyla sürmeyi denedim.Farı çok dağıttı.Toz toz yaptı.

Bir kez sürmek için üç kereye yetecek kadar far dağıtıyor ortalığa.Sert azcık ondan heralde.

Baktım boşa gidiyor fırçaya atarlandım.Dedim ben bu farları sana harcatmam.Kılını pırtını topla çek git burdan.

 Sonra yumuşacık Ecotools fırçamı aldım,onunla uyguladım.Hiç de dağıtmadı mis gibi sürüldü.Bu da iki ucu fırçalı değneğin öbür tarafı.Tüm renklerin toplu hatıra fotoğrafı.Altına baz veya Fix+ sürmeden çektim.Üşendim.Üşeniyorum.Öyleyse varım.Şu siyah eklem yeri olduğundan şey çıkmış.Özünde güzel.Bunlar tabi far bazıyla sürülünce nası güzel olur onu da siz hayal edin.Çünkü pigmentleri yoğun.


Bir de geçen gün çok acele evden çıkarken -yine baz falan sürmeden- makyaj yaptım bu paletle.

Stubborn sürdüm.Sonra Sexy'le gölgeleme yaptım.Kaş altıma da Sassy sürecektim ama çok beyaz olur gibime geldi.Mary Lou-Manizer aydınlatıcı sürdüm.

Resim de iğrenç çıkmış hiç birşey anlaşılmıyor niye anlattım bu kadar şeyi bilmiyorum.

Fiyatı 60 TL.Shady Lady,Balmbini falan da aynı fiyat.Onların renkleri de güzel.Ama bu daha günlük ve daha iddiasız makyaj sevenler için uygun gibi.

Tekrar alır mıyım?Bunu bitirirsem ve o zaman The Balm ve ben hala yaşıyor olursak alırım.Pek sevdim!4 yorum:

 1. blogunu yeni buldum,yazma tarzına da bayıldım :d
  sık sık yorumlarımı görürsün artık.Çok merak ediyorum bu paleti ama hala bir türlü gidip almadım,alsam mı almasam mı diye 2 aydır beynimi yiyorum :/

  sevgiler
  http://youshoulddancewithme.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. blogu beğenmene çok sevindim çok teşekkürler:))

  hiç yeme boşuna beynini hemen al. valla harika bişi pişman olmayacağını garanti ederim.insanın makyaj yapasını getiriyor baktıkça:))

  YanıtlaSil
 3. :) ben de bunu hediye olarak aldım bi arkadaşıma ve açtığında o fırçaya lanet getirdi kız:) gerçekten çok dağıtıyo toz toz yapıyo:)

  YanıtlaSil
 4. aynı şeyleri hissediyorum onunla:) hadi farı dağıtmasını da geçtim gözümüze falan bi girse maşallah oyar yani acımaz:))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...