01 Mayıs 2012

Burt's Bees Honey Lip Balm


Size gündüzleri çantamın, geceleri baş ucumun kadrolu elemanı olan bu arkadaşı tanıştırayım.Azıcık konuşup gidicem.Bekliyor çünkü,uyuyamıyor bensiz.

Aylardır kozmetik almaya vaktim olmadığı için yeni ürün denememiştim.Hep kullandıklarım bittikçe Gratis'e gidip alıp çıkıyordum hemen.Konumuzla alakası yok gerçi ama söylemezsem içimde kalır,Gratis'ten pek bir soğudum.

O daracık yerde rafların önünde kümelenmiş teyzeleri gördükçe alışveriş hevesi falan kalmıyor.Pardonu tınlayanlar çekilmeye çalışsa da çekilecek yer yok.Çantan çarpar oraya buraya.Bir de dana kadar alışveriş sepetleri koymuşlar.Sanırsın geniş bir yer.

İstiklal Caddesi Gratis sözüm özellikle sana.Kozzy,sen de gıcığıma gidiyorsun.Göztepe ışıklardan sonraki Gratis,sen üstüne alınma beybisi,en çok seni seviyorum. 

(Bu arada Gratis bedava demekmiş.Çok afedersiniz ... bedava.Hiç "al git tamam bu seferlik böyle olsun" dediklerini görmedim.Ucuz bile değil.Huff stres biriktirmişim.) Neyse Burt's Bees diyordum.

Türkiye'de Börtü Böcek Arılar markasıyla satılıyor.5 kilosu 100 lira.Hemen arayana Yaşar Alptekin hediye.Tüm Burt's Bees ürünleri %100 doğal ve cruelty free.Hakikaten uzun süredir aldığım hiç bir ürün beklentimin bu kadar üzerinde çıkmamıştı.(Bir de Burt's Bees'in cuticle kremi öyle oldu.Onu da yazıcam ama diğer markalar için söylüyorum.)


Hayatımda kullandığım en güzel lipbalm.Neden?Rengi yok.Yani nasıl yok; geçenlerde Vaseline Cocoa Lip Butter (yanlış olabilir adı,kalkıp bakmaya üşeniyorum.) almıştım.Ve sürüldüğünde dudakta resmen beyazımsı bir tabaka oluşturuyordu.Birkaç kez sürdüm daha da görüşmedik zaten.Öyle lipbalm mı olur,belki üstüne ruj sürülecek belki başka bişi.Hiç tasvip ettiğim davranışlar değil.

Bunun rengi yok,kalıntı zaten bırakmıyor.Yapısı da çok hafif.Sürüldüğü anda dudak çok kuru olsa bile hemen yumuşatıyor.Neredeyse Blistex'in mentollüsü kadar (Medplus mıydı adı?)etkili.Çok çabuk emiliyor.Ağırlık hissi hiç olmuyor.

Kokusunu da anlatmak isterdim ama anlatılmaz koklanır.Ballı olan herşey genelde balla alakasız kokar.Bu gerçekten bal gibi kokuyor.Gözünü kapat arı kovanındasın.O derece.

Boyner'den 9,90 TL'ye aldım.Ama bitiyor.Yine alacağım.Bu demek ki şiddetle tavsiye ediyorum.Mutlaka alınız,sürünüz diyorum.Şimdi de sürüp yatıyorum.Yattım.

4 yorum:

 1. ben de çok memnunum bu lip balmdan.. bence narlısını da denemelisin onun da çok hoş bi kokusu var =)

  YanıtlaSil
 2. BloggerPlus App2 Mayıs 2012 17:07

  biri cantamda digeri disarida dursun diye iki tane alacaktim narliyi da bu vesileyle denemis olurum:)

  YanıtlaSil
 3. evet bende çok memnunum burada nkdr eğlenceli bir arka plan var kediler fln :)

  bana da beklerim...
  http://trendydolap.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler,kedili kuşlu falan petshopa çevirdim azcık:))

   trendydolap'a arada geliyorum misafirliğe:)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...